EtkinliklerYaratıcı Küme

ERHEYR’DEN KARTPOSTALLAR

1

“Erheyr post kapitalist ve ilkelci bir yer olup özörgütlenme, karşılıklı dayanışma ve ortak mülkiyet esaslarına dayanır. Bu alışılmadık garip yerde, günlük hayat, bugün çoğumuzun edindiği deneyimlerden oldukça farklıdır.” Andy Abbott

2

West Yokshire’dan Gasworks Uluslararası Burs Programı ile İstanbul’a gelen sanatçı, yazar ve müzisyen Andy Abbott, 5 haftalık süre boyunca ERHEYR’DEN KARTPOSTALLAR isimli bir araştırma projesi geliştiriyor. Bu projede Abbott, hazırladığı bazı kartpostalları şehrin belirli bölgelerine dağıtarak ve www.erewyrevhe.com websitesini kullanarak katılımcıları postkapitalist ütopik bir dünyaya davet ediyor. 4 Şubat 2013 tarihinde PİST///’de projesinin sunumunu gerçekleştiren Abbott, 3 gün sürecek sergi boyunca katılımcıların kartpostalları doldurarak projeye dahil olmasını öneriyor. Türkçe ve İngilizce hazırlanmış olan bu proje ve websitesi sizi Erheyr toplumunun bir üyesi olarak hayata kafa yormaya ve bu postkapitalist ütopyaya bir adım daha yaklaşmaya davet ediyor.
PİST/// Disiplinlerarası Proje Alanı, sanatçılar Didem Özbek ve Osman Bozkurt yönetiminde kar amacı gütmeyen, bağımsız bir sanat mekanıdır.

04-06. 02.3013

PiST/// Dolapdere Caddesi Dere Sokak No 8 A/B/C Pangalti 34375 istanbul TR

Thomas Büsch

Filmmaker, Founding Member and Secretary General of diyalog, promotion of cultural exchange with Turkey. Since 2012 he is also project manager of InEnArt.

Leave a Reply